Wednesday , January 17 2018

Икарди ќе дојде во Лондон за да разговара со Челси и Арсенал

Како што пренесуваат неколку медиуми ова утре, напаѓачот на Интер Милан, Мауро Икарди, се очекува да пристигне во Лондон за да разговара со Арсенал и Челси за евентуален трансфер во Премиер Лигата.

Прочитајте повеќе »

Сина Предсезона

Во периодот на летото, кога фудбалска клубска стихија е мала, но жедта за фудбал се повеќе расте, како наближува август, човек мора да се задоволи со интернационален клубски фудбал кој пред се има контролен карактер, и не е квалитетен како сезонскиот.

Прочитајте повеќе »