Wednesday , January 17 2018

[Колумна] Денот кога засакав шпагети

Еден студен зимски ден, мало дете со штотуку наполнети 6 години седи на масата на ручек со своето семество, безволно одговарајќи на прашањата на родителите за тоа како поминало во забавиште, не сакајќи да руча по трет пат тој ден. Земјата сеуште ја тресеше воена криза, а на телевизорот во ...

Прочитајте повеќе »

Фабрегас се интересира за трансфер во Реал Мадрид

Играчот од средниот ред на Челси, Цеск Фабрегас најверојатно се интересира за трансфер во Реал Мадрид како што пренесуваат неколку медиуми во Шпанија. Конте најверојатно како прва опција во тимот ги сака Матиќ, Оскар и Канте како што и се случи на воведниот натпревар од Премиер Лигата.

Прочитајте повеќе »

Конте – Цеск Фабрегас има место во тимот на Челси

Антонио Конте инсистираше дека има одличен однос со Цеск Фабрегас откако го изостави шпанецот не клупата во воведниот натпревар од Премиер Лигата и потврди дека секој играч има шанса да биде вклучен во првиот тим.

Прочитајте повеќе »