Tuesday , February 20 2018

[Генерал после битка] Челси 3-0 Барнли

Во саботата одигравме фантастичен натпревар, победувајќи со одлични 3-0 против една цврста екипа. Од мојата најава промашив само 2 од 22-та играчи кои истрчаа во саботата на Стемфорд Бриџ. Тоа беа Оскар и Вилијан, кои ги задржаа своите позиции во стартните 11 пред Фабрегас и Педро. Токму затоа и помислив ...

Прочитајте повеќе »