Tuesday , February 20 2018

[Најава] арсенал – Челси

Загревање По мала серија од два лоши резултати, во Велс против Свонси и на Стемфорд Бриџ против Ливерпул, нашиот тим во рамките од шестото коло му гостува на нашиот градски ривал, арсенал. Ова е второ градско дерби за нашиот клуб, а првото го добивме на домашен терен против вест хем ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Свонси – Челси

Загревање Нашиот следен натпревар е во Велс на Либерти Стадионот против Свонси. Нашиот тим го продолжи 100% учинок па сега сме на 9 бодови од 3 натпревари. Нашиот противник пак, откако минимално го совлада Барнли во првото коло на Турф Мур, забележа порази во двата следни меча против Хал Сити ...

Прочитајте повеќе »

[Del Boy has his say…] Шумот на парите

Веројатно сите се запрашувате, што бара тука на сликата легендарниот Дејвид Џејсон во ликот на Дел Бој и каква врска има тој со нашиот клуб? Само оние што ја познаваат англиската култура ќе знаат дека популарните Only fools and horses доаѓаат од срцето на Лондон, а баш главниот лик е фан ...

Прочитајте повеќе »