Monday , December 18 2017

Интересни факти што секој фан треба да ги знае

Велат немаме историја, се сомневаат во нашите постигнувања низ времињата. Еве како да им се спротивставите на оние кои се сомневаат без аргументи и причина. Едноставно соочете ги со бројките. Тие не лажат. Ова се факти поврзани со нашиот клуб Челси ФЦ:

Прочитајте повеќе »

Де Брујн назад во Челси?

Нашиот поранешен играч Кевин Де Брујн се препороди откако го напушти Челси и се пресели во германскиот клуб Волсфбург, а во летниот трансфер период сигурно ќе биде најатрактивен играч на трансфер пазарот.

Прочитајте повеќе »

Хазард: Отпаѓањето од ЛШ ќе ни помогне во освојувањето на титулата во ПЛ

Хазард вели дека раното отпаѓањето од Лигата на Шампиони ќе помогне во освојувањето на титулата во Премиер Лигата. Како што вели тој, доколку продолжевме и во Лигата на Шампиони, ќе беше многу потешко да се бориме паралелно за титула и во Премиер Лигата.

Прочитајте повеќе »

Трансфер цели за летниот трансфер период

Медиумите пишуваат дека главни трансфер цели за летниот преоден рок се Погба од Јувентус, Варан од Реал Мадрид и Коке од Атлетико Мадрид. Според наша статистика, македонските фанови се за доведување на Коке.

Прочитајте повеќе »