Tuesday , February 20 2018

[Најава] Патување на север

Загревање Во првиот меч од 14-тото коло  од Премиер Лигата, гостуваме на север во Манчестер каде што ниту една екипа нема победа од септември, дури ниту Манчестер Сити и нивниот ривал Манчестер Јунајтед. Веќе срушивме една низа минатиот викенд, па зошто да не и овој пат. Нашите гостувања во синиот ...

Прочитајте повеќе »

[Премиер Лига] 5 номинации за нашиот клуб во месец ноември

Нашата форма и успех во последните 2 месеци се очигледни, а освен табелата тоа го покажуваат и наградите од Премиер Лигата. Имено, откако Антонио Конте и Еден Азар ги добија наградите за тренер на месецот и играч на месецот во октомври, сега имаме дури пет нови номинации за месец ноември ...

Прочитајте повеќе »

[Анализа] Челси – тотенхем

Во саботата се одигра уште едно дерби на Стемфорд Бриџ, можеби досега најважниот натпревар од сезоната. Една серија мораше да прекине, или нашата која гласеше 6 победи по ред, или пак непоразената низа на тотенхем од почетокот на сезоната. На наша среќа, исходот е тоа што во Премиер Лигата повеќе ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Битка за Лондон (vol.3)

Загревање Во сабота од 17.30 по локално време, односно 18.30 по македонско време , на Стемфорд Бриџ гостува тотенхем во еден меч кој што за нас е трето градско дерби од почетокот на сезоната. До сега нашиот успех е половичен, но ова е сосема поинаков тип на натпревар. Нашиот противник ...

Прочитајте повеќе »

Антонио Конте : Una grande vittoria

Старата вистинска љубов нема заборав, велат. Особено ако сеуште е околу тебе, ако имаш допирни точки со неа, ако ја гледаш, а уште повеќе боли ако сега му припаѓа на некој друг кој што го мразиш и тоа е тешко да се поднесе. Италија пак е земја на страста, на ...

Прочитајте повеќе »