Wednesday , January 17 2018

Хазард: Секогаш се обидувам да постигнам гол

Со вчерашниот погодок против Јунајтед, Хазард не само што го приближи Челси до титулата, туку се приближи и кон освојување на индивидуалната награда за најдобар играч на годината во Премиер Лигата. Ова беше негов петти погодок на последните седум натпревари. „Оваа победа е многу важна. Секогаш е убаво кога ќе ...

Прочитајте повеќе »

Матиќ: Докажавме дека имаме карактер и квалитет

Во пресрет на денешниот натпревар, Немања Матиќ, вели дека тимот е спремен за Јунајтед. Според него, не е важно дали ќе постигнеме гол во првата или последна минута. Само едно е важно – да се победи. „Последните три натпревари беа многу тешки, а ние покажавме дека имаме добар карактер и ...

Прочитајте повеќе »

Можни состави за денешниот натпревар

Денес, очекуваме сличен состав како и на секој друг натпревар. На голот го очекуваме да биде Куртоа, во одбраната Кејхил, Тери, Азпиликуета и најверојатно во составот ќе биде и Зоума. Во средниот ред Фабрегас и Матиќ, а во нападот Хазард, Вилијан и Реми. Диего Коста не е достапен за денешниот натпревар ...

Прочитајте повеќе »