Wednesday , January 17 2018

Фабрегас: Уживам во Челси

Цеск Фабрегас, претходниот викенд за прв пат во неговата кариера стана шампион во Премиер Лигата . Вчера, тој го прослави својот 28-ми роднеден. Со сигурност можеме да каќеме дека последните неколку денови беа специјални за шпанецот.

Прочитајте повеќе »

Челси во сопственост на Роман Абрамович освои 15 трофеи

Со победата на Челси од 1-0 против Кристал Палас беше освоен и 15-тиот тројфен откако Роман Абрамовиќ го превзема клубот во 2003-тата година. Тука, ќе продискутираме како финансиската моќ на Роман му помогна на нашиот клуб да биде еден од најдобрите клубови во Англија.

Прочитајте повеќе »