Wednesday , January 17 2018

[Премиер Лига] ВБА 2-3 Челси

Првиот гол на Педро во дресот на Челси, првиот гол на Диего Коста оваа сезона како и првиот гол на Цезар Аспиликуета во Премиер Лигата беа доволни за да се дојде до првата победа во новата сезона. Во многу интересен и возбудлив натпревар Педро го имаше своето деби. Тибо Куртоа ...

Прочитајте повеќе »

[Прес-конференција] Мурињо: Мојот тим треба да биде шампион на теренот

На денешната прес-конференција Мурињо одговори на повеќе прашања од страна на новинарите, од кои и на тоа дека тимот треба да биде шампион на теренот, а не на трансфер пазарот. Исто така, беше запрашан за слабата активност на трансфер пазарод, а на тоа одговори: „Откако дојде г-динот Абрамовиќ, фановите на ...

Прочитајте повеќе »