Tuesday , February 20 2018

[Најава] Антонио Конте против Тони Пјулис

Загревање Нашата серија продолжи,, нашите играчи играат се подобро. Ги поминаа двата меча што треба да бидат најтешки тестови за нашиот тим. Но, најтешките тестови допрва почнуваат. Токму овие натпревари против послабите тимови околу Божик неретко ја одлучувале сезоната до сега. Згуснат распоред, клубови што се борат за опстанок, кои ...

Прочитајте повеќе »

[Преведена верзиja] Разговаравме со… Џек Бауерс

Иван(Челси Македонија) : Би сакал да те прашам дали би бил мој гост во еден мој текст за фановите во Македонија оваа недела. Би те прашал неколку прашања за гостувањата на кои си бил до сега ако може? Џек Бауерс(Фан на Челси од Англија) : О, да, секако, ќе ми биде ...

Прочитајте повеќе »

[ФА Куп] 145-годишната традиција продолжува

ФА Купот е најстаро натпреварување на светот, имајќи свои корени во сезоната 1871-72, пред 145 години. Во ова натпреварување можат да учествуваат сите клубови до 10-тиот ранг во англискиот фудбал, односно 92-та професионални клубови во „фудбалската лига“ (1 до 4 ранг) плус клубовите од 1 до 6 ранг од „националниот ...

Прочитајте повеќе »

[Анализа] И тогаш станаа осум…

И тогаш станаа осум… Осум победи по ред во Премиер Лигата. Токму тогаш кога се одеше надолу, кога се чинеше дека нашиот клуб оди во пропаст. Хал, Лестер, Манчестер Јунајтед, Саутемптон, Евертон, Мидлзброу, Тотенхем и Манчестер Сити. На 2 победи сме од најдолгата низа во нашата историја, онаа во сезоната ...

Прочитајте повеќе »