Wednesday , January 17 2018

Три натпревари суспензија за Диего Коста

Нашиот напаѓачот, Диего Коста, е суспендиран на три натпревари поради насилничкото однесување на натпреварот со Арсенал, кој се одигра во саботата, натпреваро во кој Челси победи со 2-0 во Премиер Лигата.

Прочитајте повеќе »

Прочитајте кои играчи ќе се најдат на клупата во ЛШ

Како што пренесува англискиот медиум, Daily Mail, Мурињо одлучил Џон Тери, Бранислав Ивановиќ, Диего Коста и Немања Матиќ да ги остави на клупата и шанса да им даде на други играчи.

Прочитајте повеќе »