Wednesday , January 17 2018

Мурињо се соочува со нови проблеми; се повредија Матиќ и Ивановиќ

Измачениот Жозе Мурињо доби нов двоен удар откако Немања Матиќ и Бранислав Ивановиќ не ја довршија синоќешната победа над Албанија. Тренерот на Челси, кој има само 8 освоени бода од првите 8 одиграни натпревари, исто така не може да смета на првиот голман Тибо Куртоа до Декември.Сега тој може да ...

Прочитајте повеќе »