Wednesday , January 17 2018

Анчелоти ја поздравува одлуката на Челси да го задржи Мурињо

После серијата лоши резултати на Челси, на Мурињо му се закануваше отказ, а медиумите шпекулираа дека неговото место може да го наследи поранешниот тренер Карло Анчелоти.

Прочитајте повеќе »

[Колумна] Мурињова Криза

Сите сме сведоци на лошите резултати кои ги бележи нашиот клуб на почетокот на сезоната. Па и на предсезонските натпревари. Моментално како што пишувам, Челзи се наоѓа на разочарувачкото 12 место. Позиција која што и кога сме имале лош тренер не сме ја доживеале на почетокот на сезоната или воопшто. ...

Прочитајте повеќе »