Monday , December 18 2017

Можни комбинации за поставата против Вест Хем

В понеделник Челси ќе ја започне својата сезона во Премиер лигата против ривалот од Лондон, Вест Хем. Тоа ќе биде прв лигашки натпревар на Конте и затоа вниманието на јавноста е свртено кон можните комбинации за поставување на тимот.

Прочитајте повеќе »

Траоре може да замине како позајмен играч во Ајакс

Traore

Челси најверојатно ќе го испрати Бертранд Траоре во Ајакс на една сезона како позајмен играч откако играчот изразил желба дека не сака да се бори за место во тимот на Челси бидејќи сака да игра редовно во првиот тим.

Прочитајте повеќе »