Wednesday , January 17 2018

Новости

Конте – Цеск Фабрегас има место во тимот на Челси

Антонио Конте инсистираше дека има одличен однос со Цеск Фабрегас откако го изостави шпанецот не клупата во воведниот натпревар од Премиер Лигата и потврди дека секој играч има шанса да биде вклучен во првиот тим.

Прочитајте повеќе »

Икарди ќе дојде во Лондон за да разговара со Челси и Арсенал

Како што пренесуваат неколку медиуми ова утре, напаѓачот на Интер Милан, Мауро Икарди, се очекува да пристигне во Лондон за да разговара со Арсенал и Челси за евентуален трансфер во Премиер Лигата.

Прочитајте повеќе »