Wednesday , January 17 2018

Новости

Де Брујн назад во Челси?

Нашиот поранешен играч Кевин Де Брујн се препороди откако го напушти Челси и се пресели во германскиот клуб Волсфбург, а во летниот трансфер период сигурно ќе биде најатрактивен играч на трансфер пазарот.

Прочитајте повеќе »

Хазард: Отпаѓањето од ЛШ ќе ни помогне во освојувањето на титулата во ПЛ

Хазард вели дека раното отпаѓањето од Лигата на Шампиони ќе помогне во освојувањето на титулата во Премиер Лигата. Како што вели тој, доколку продолжевме и во Лигата на Шампиони, ќе беше многу потешко да се бориме паралелно за титула и во Премиер Лигата.

Прочитајте повеќе »

Трансфер цели за летниот трансфер период

Медиумите пишуваат дека главни трансфер цели за летниот преоден рок се Погба од Јувентус, Варан од Реал Мадрид и Коке од Атлетико Мадрид. Според наша статистика, македонските фанови се за доведување на Коке.

Прочитајте повеќе »