Tuesday , February 20 2018

Новости

Јас тргнувам во борба, вие доаѓате со мене!

Загревање Почеток на јуни е, 2013-та година, сите верни фанови на Челси очекуваат само една вест што ја сонуваа цели 5 години од ремито против Розенборг на домашен терен во првиот меч од нешто што се испостави дека ќе биде нашата најуспешна дотогаш сезона во Лигата на Шампионите. Тогаш беше ...

Прочитајте повеќе »

[ОФИЦИЈАЛНО] Давиде Запакоста и Дени Дринквотер се новите засилувања на Челси

Фудбалскиот клуб на Челси со заодоволство ни пренесува дека од денес во клубот се приклучуваат Давиде Запакоста од Торино и Дени Дринквотер од Лестер Сити.

Прочитајте повеќе »

[Лига на Шампиони] Група на главни градови

Загревање По нешто повеќе од година дена пауза, мушамата на Лигата на Шампионите се враќа на Стемфорд Бриџ. Го направивме тоа во голем стил, освојувајќи ја Премиер Лигата, за прв пат ќе можеме да ја почувствуваме харизмата на Антонио Конте во најелитното европско натпреварување. Во четврток околу 18 часот по ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од кои првиот веќе го одигравме и го добивме. Го добивме тешко, мачно, можеби и среќно. Но до победата мораше да се стигне и се стигна, без разлика на начинот. Девет победи од девет натпревари, тоа ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Патување на север

Загревање Во првиот меч од 14-тото коло  од Премиер Лигата, гостуваме на север во Манчестер каде што ниту една екипа нема победа од септември, дури ниту Манчестер Сити и нивниот ривал Манчестер Јунајтед. Веќе срушивме една низа минатиот викенд, па зошто да не и овој пат. Нашите гостувања во синиот ...

Прочитајте повеќе »