Wednesday , January 17 2018

Натпревари

[Карабао Куп] Се запознаваме со нашиот противник

Минатогодишниот ЕФЛ куп, исто така познат како Капитал 1 куп, Карлинг Куп од пред повеќе години или со едно име Лига Куп, има нов спонзор, а тоа е енергетскиот пијалок Карабао од Тајланд кој што воедно е и спонзор на нашиот клуб. Претходните два дена се одигра второто коло од ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од кои првиот веќе го одигравме и го добивме. Го добивме тешко, мачно, можеби и среќно. Но до победата мораше да се стигне и се стигна, без разлика на начинот. Девет победи од девет натпревари, тоа ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Антонио Конте против Тони Пјулис

Загревање Нашата серија продолжи,, нашите играчи играат се подобро. Ги поминаа двата меча што треба да бидат најтешки тестови за нашиот тим. Но, најтешките тестови допрва почнуваат. Токму овие натпревари против послабите тимови околу Божик неретко ја одлучувале сезоната до сега. Згуснат распоред, клубови што се борат за опстанок, кои ...

Прочитајте повеќе »

[Анализа] И тогаш станаа осум…

И тогаш станаа осум… Осум победи по ред во Премиер Лигата. Токму тогаш кога се одеше надолу, кога се чинеше дека нашиот клуб оди во пропаст. Хал, Лестер, Манчестер Јунајтед, Саутемптон, Евертон, Мидлзброу, Тотенхем и Манчестер Сити. На 2 победи сме од најдолгата низа во нашата историја, онаа во сезоната ...

Прочитајте повеќе »

[Анализа] Челси – тотенхем

Во саботата се одигра уште едно дерби на Стемфорд Бриџ, можеби досега најважниот натпревар од сезоната. Една серија мораше да прекине, или нашата која гласеше 6 победи по ред, или пак непоразената низа на тотенхем од почетокот на сезоната. На наша среќа, исходот е тоа што во Премиер Лигата повеќе ...

Прочитајте повеќе »