Wednesday , January 17 2018

Важни Вести

[ОФИЦИЈАЛНО] Давиде Запакоста и Дени Дринквотер се новите засилувања на Челси

Фудбалскиот клуб на Челси со заодоволство ни пренесува дека од денес во клубот се приклучуваат Давиде Запакоста од Торино и Дени Дринквотер од Лестер Сити.

Прочитајте повеќе »

[ФА Куп] 145-годишната традиција продолжува

ФА Купот е најстаро натпреварување на светот, имајќи свои корени во сезоната 1871-72, пред 145 години. Во ова натпреварување можат да учествуваат сите клубови до 10-тиот ранг во англискиот фудбал, односно 92-та професионални клубови во „фудбалската лига“ (1 до 4 ранг) плус клубовите од 1 до 6 ранг од „националниот ...

Прочитајте повеќе »

[Премиер Лига] 5 номинации за нашиот клуб во месец ноември

Нашата форма и успех во последните 2 месеци се очигледни, а освен табелата тоа го покажуваат и наградите од Премиер Лигата. Имено, откако Антонио Конте и Еден Азар ги добија наградите за тренер на месецот и играч на месецот во октомври, сега имаме дури пет нови номинации за месец ноември ...

Прочитајте повеќе »