Wednesday , January 17 2018

Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Анчелоти ја поздравува одлуката на Челси да го задржи Мурињо

После серијата лоши резултати на Челси, на Мурињо му се закануваше отказ, а медиумите шпекулираа дека неговото место може да го наследи поранешниот тренер Карло Анчелоти.

Прочитајте повеќе »