Wednesday , January 17 2018

Иван Јакимовски

ivajlo26@gmail.com'
Луд заљубеник во Челси од мали нозе како и во британскиот фудбал и воопшто култура, до таа мера што и кога ретко гледа друг спорт, секогаш навива за Британците. Го користи секој слободен момент за нови информации од Островот.

Курт Зума: Диего Коста не е „измамник“

Курт Зума денес откри дека му се извинил на Коста за погрешното мислење кое го имал за својот тимски соиграч, дека е „измамник“. Коста ќе го пропушти утрешниот дуел од Премиер Лигата со Њукасл бидејќи го отслужува вториот од трите натпревари казна поради насилно однесување со дефанзивците на Арсенал, Лорен ...

Прочитајте повеќе »

Немања Матиќ: Доаѓаат посреќни денови

Ви пренесуваме дел од блогот на Немања Матиќ, кој дава свој осврт за моменталната ситуација во која се наоѓа клубот.   „Сите се чувствуваат добро. За нас беше многу важно да започнеме победничка серија. Како што знаете не започнавме добро, но самодовербата сега е на високо ниво и се надеваме ...

Прочитајте повеќе »

Асмир Беговиќ за вчерашниот дуел

Асмир Беговиќ за официјалниот сајт на Челси изјави дека го контролиравме мечот со Волсол во рамките на Лига Купот. Сините ја забележаа третата победа по ред откако славеа со 1-4 против клубот од Лига 1, а во следната рунда ќе гостуваат на Стоук, поранешниот клуб на Беговиќ. „Волсол со нетрпение ...

Прочитајте повеќе »

Лоик Реми ќе го замени Коста

Лоик Реми имаше одличен настап во Волсол во третата рунда од Лига Купот и се надева дека ќе добие предност пред Фалкао во саботните попладневни часови кога Челси ќе гостува на север кај Њукасл. Реми постигна гол во импресивниот настап на сините во Волсол каде го поразија домашниот тим со ...

Прочитајте повеќе »