Wednesday , January 17 2018

Иван Јакимовски

ivajlo26@gmail.com'
Луд заљубеник во Челси од мали нозе како и во британскиот фудбал и воопшто култура, до таа мера што и кога ретко гледа друг спорт, секогаш навива за Британците. Го користи секој слободен момент за нови информации од Островот.

[Del Boy has his say] Mickey Greenaway – Легендата на Стемфорд Бриџ

  Додека на сцена е, толку омразената од моја страна, репрезентативна пауза, би сакал да пренесам дел од моето знаење за традицијата и историјата за нашиот клуб. Целта е вие, фановите од Македонија,  конечно да почнете да го гледате Челси како култура, како клуб со историја и традиција. Притоа не ...

Прочитајте повеќе »

Мурињо: Нема да се криеме од грешките

Нашиот менаџер не се сомнева дека играчите на Челси ќе застанат на вистинскиот пат по лошиот старт на сезоната. Тој вели дека никој од играчите не се крие и покрај тоа што освоија само 8 бодови од 7 натпревари и го заземаме 14-тото место. Исто така, бевме поразени во ЛШ, ...

Прочитајте повеќе »

Интервју со Илчо Јандреески

Нашиот фан Илчо Јандреески завчера присуствуваше на натпреварот против Порто во рамките од Лигата на Шампионите и со таа цел одлучивме да направиме интервју со него. – Челси Македонија:- Здраво Илчо, на колку години почнавте да навивате за Челси? – Илчо:- Здраво, почнав да навивам кога имав 10 години, т.е ...

Прочитајте повеќе »

[Анализа] Порто 2-1 Челси : Нова загубена битка

И еве… Повторно сме овде, заврши уште еден меч а нашето расположение повторно не е ништо подобро. Многу безволно најдов време да го напишам ова, но сепак мислам дека треба да го пренесам на фановите во Македонија она што јас го видов пред малку. Резултатот го знаеме сите, потклекнавме уште ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Порто-Челси: На пат до Милано – еп.2

Кога ќе слушнеме Порто веднаш прво на ум ти доаѓа оној до совршенство воигран тим од 2004-та година, кој со брилијантна игра лесно ја покори Европа. Токму таа година го добивме и нашиот бисер, го добивме човекот кој моментално е можеби и најдобриот тренер во светот, Мурињо. Си мислевме – ...

Прочитајте повеќе »