Tuesday , February 20 2018

Иван Јакимовски

ivajlo26@gmail.com'
Луд заљубеник во Челси од мали нозе како и во британскиот фудбал и воопшто култура, до таа мера што и кога ретко гледа друг спорт, секогаш навива за Британците. Го користи секој слободен момент за нови информации од Островот.

Јас тргнувам во борба, вие доаѓате со мене!

Загревање Почеток на јуни е, 2013-та година, сите верни фанови на Челси очекуваат само една вест што ја сонуваа цели 5 години од ремито против Розенборг на домашен терен во првиот меч од нешто што се испостави дека ќе биде нашата најуспешна дотогаш сезона во Лигата на Шампионите. Тогаш беше ...

Прочитајте повеќе »

[Лига на Шампиони] Група на главни градови

Загревање По нешто повеќе од година дена пауза, мушамата на Лигата на Шампионите се враќа на Стемфорд Бриџ. Го направивме тоа во голем стил, освојувајќи ја Премиер Лигата, за прв пат ќе можеме да ја почувствуваме харизмата на Антонио Конте во најелитното европско натпреварување. Во четврток околу 18 часот по ...

Прочитајте повеќе »

[Карабао Куп] Се запознаваме со нашиот противник

Минатогодишниот ЕФЛ куп, исто така познат како Капитал 1 куп, Карлинг Куп од пред повеќе години или со едно име Лига Куп, има нов спонзор, а тоа е енергетскиот пијалок Карабао од Тајланд кој што воедно е и спонзор на нашиот клуб. Претходните два дена се одигра второто коло од ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од кои првиот веќе го одигравме и го добивме. Го добивме тешко, мачно, можеби и среќно. Но до победата мораше да се стигне и се стигна, без разлика на начинот. Девет победи од девет натпревари, тоа ...

Прочитајте повеќе »

[Најава] Антонио Конте против Тони Пјулис

Загревање Нашата серија продолжи,, нашите играчи играат се подобро. Ги поминаа двата меча што треба да бидат најтешки тестови за нашиот тим. Но, најтешките тестови допрва почнуваат. Токму овие натпревари против послабите тимови околу Божик неретко ја одлучувале сезоната до сега. Згуснат распоред, клубови што се борат за опстанок, кои ...

Прочитајте повеќе »