Wednesday , January 17 2018

Хазард предупредува: Внимавајте, сеуште не сум го достигнал врвот

Еден Хазард ја „предупреди“ Премиер Лигата дека сеуште не го достигнал својот врв и дека ќе биде уште подобар.

Хазард можеби е нашиот најдобар поединец оваа сезона, како што вели и Мурињо. Неговата цел е да ја заврши сезоната со двоја титула.

Со 17 голови, можеби оваа сезона е најдобрата во неговата кариера, ветувајќи дека ќе биде уште подобар.

„Со доаѓањето во Англија, станав по опасен напаѓач, а така е затоа што играм покрај одлични играчи. Сакам да го подигнам моето ниво на игра. Да се здобијам со поголемо искуство. Секој нареден натпревар е поважен од претходниот.“

“Оваа сезона постигнав повеќе голови. Тоа е доказ дека напредувам. Среќен сум што имам ваква сезона и ќе продолжам да учам и напредувам.“

 

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...