Wednesday , January 17 2018

Трансфер цели за летниот трансфер период

Paul_Pogba_3248038k

Медиумите пишуваат дека главни трансфер цели за летниот преоден рок се Погба од Јувентус, Варан од Реал Мадрид и Коке од Атлетико Мадрид. Според наша статистика, македонските фанови се за доведување на Коке.

Raphaël Varane (Real Madrid)

Мурињо, наводно, планира да испрати понуда до Реал за услугите на дефанзивецот Варан, а со тоа местото во првиот тим на Кејхил се става во знак прашање.

Paul Pogba (Juventus)

Еден од најпосакуваните играчи од поголемите Европски клубови, меѓу кои и Челси. Јувентус е подготвен да го продаде Погба за сума од 45 милиони фунти.

Koke (Atlético Madrid)

Коке е исто така цел на Челси во летниот трансфер период. Според наша статистика, македонските фанови се за доведување на Коке.

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...