Wednesday , January 17 2018

Тери: Никогаш нема да го преболам промашениот пенал во финалето од ЛШ

Капитенот Џон Тери вели дека и до ден денес има несоници од промашениот пенал против Јунајтед во 2008 година, во финалето на Лигата на Шампиони.

„Никогаш нема да го преболам тоа. И до ден денес се будам во текот на ноќта поради тоа.“ – вели Тери.

„Со текот на годините станува полесно. Но, ми се случува неколку пати во текот на годината да се разбудам поради промашениот пенал. Тоа никогаш нема да помине. Беше разочарувачки.“

Тери се лизна во одлучувачкиот момент и промаши пенал, кој можеше да им донесе титула на Челси, но за жал, ја освои Јунајтед.

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...