Wednesday , January 17 2018

Педро: Се чувствувам одлично во Челси

Новиот играч на Челси, Педро Родригез вели дека имал одчичен дочек од страна на клубот и дека се чувствува одлично во новата средина.„Имав одличен дочек во Челси. Се чувствувам одлично од самиот старт. Џон Тери е добар капитен.“

„Да живеам во Лондон со мојата фамилија исто така беше моја желба, но и фактот дека имам пријатели во Челси.“

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...