Wednesday , January 17 2018

[Официјално] Лоик Реми се сели во Кристал Палас

Лоик Реми ќе ја помине тековната сезона како позајмен играч во Кристал Палас.

Овој 29 годишен играч дојде во Челси пред две години но ќе ја помине оваа сезона во Премиер Лигата кај нашите соседи од југот – Кристал Палас.

Реми има постигнато 12 годлови во своите 47 настапи за Челси од август 2014-та година и беше дел од тимот кој ја освои Премиер Лигата и Лига Купот во својата прва сезона на Стемфорд Бриџ.

 

За ace6vel

Претседател на Македонскиот Фан Клуб на Челси и ко-основач на првата официјална македонска поддржувачка група на Челси. Автор на повеќе текстови на порталот и кратки содржини на Facebook групата.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...