Tuesday , February 20 2018

[Официјално] Куевас се сели во Белгија

Младиот играч Кристијан Куевас денес му се приклучи на тимот од Белгија Синт-Труден како позајмен играч до крајот на сезоната.

21-годишниот играч од Чиле ја помина минатата сезона во истиот клуб и одигра 29 натпревари и сега повторно се враќа во Белгија.

Куевас беше дел од тимот на Челси кој отпатува во Австрија во пред-сезоната и играше против Атус Ферлах, натпревар во кој Челси победи со 8-0.

 

За ace6vel

Претседател на Македонскиот Фан Клуб на Челси и ко-основач на првата официјална македонска поддржувачка група на Челси. Автор на повеќе текстови на порталот и кратки содржини на Facebook групата.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...