Tuesday , February 20 2018

Натпревари на кои Ивановиќ нема да биде достапен

Ивановиќ заработи повреда за време на репрезентативните обврски, поточно на натпреварот против Албанија.

Поради лошата форма оваа сезона на Ивановиќ, фановите се „среќни“ поради отсуството на Ивановиќ, бидејќи Мурињо и покрај лошите перформанси на теренот, не го пресели на клупа.

Ивановиќ нема да биде достапен 5 натпревари, поточно против Астон Вила оваа сабота, против Динамо Киев наредната недела во рамките на Лигата на Шампиони, Вест Хем, Стоук Сити во купот и против Ливерпул во Премиер Лигата на домашен терен.

Мурињо најверојатно за следниот натпревар ќе се одлучи за Baba Rahman на левата бековска позиција, а Азпиликуета ќе го префрли на местото на Ивановиќ.

Можеби ова е одлична можност Ивановиќ да се опорави од лошите перформанси и да се врати во форма.

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...