Wednesday , January 17 2018

Зидан: После Меси и Роналдо, тој за мене е најдобриот играч

Поради лошата форма на Хазард, медиумите веќе го поврзуваат со Реал Мадрид, Зидан одговори и на ова прашање.

„Не се сомневам дека ќе се врати.“ – вели Зидан.

„После Меси и Роналдо, Хазард е мој омилен играч. Спектакуларно е да го гледам како игра.“

„Дали го гледам во иднина во Реал Мадрид? Го сакам овој играч, тоа е се што можам да кажам.“

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...