Wednesday , January 17 2018

Де Брујн назад во Челси?

Нашиот поранешен играч Кевин Де Брујн се препороди откако го напушти Челси и се пресели во германскиот клуб Волсфбург, а во летниот трансфер период сигурно ќе биде најатрактивен играч на трансфер пазарот.

Де Брујн се пресели во Волфсбург во 2014 година за сума од 18 милиони фунти.

Хазард изјави дека Мурињо направил грешка со тоа што го пуштил Де Брујн да замине и дека Де Брујн има квалитети и може да биде дел од тимот на Челси.

Постои можност Де Бруј да се врати во Челси на лето, исто како и со Матиќ. Останува да видиме што ќе се случи во текот на летниот трансфер период.

 

 

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...