Wednesday , January 17 2018

Вилијан: Немаше двоумење, отсекогаш сакав да бидам играч на Челси

Вилијан се префрли од Анжи во Челси, а претходно беше на чекор до Тотенхем.И после две години од доаѓањето во клубот, Вилијан вели дека воопшто не жали што се пресели на Стемфорд Бриџ. Тој вели: „Тоа е тоа што го сакам, сакам да бидам на првот. Овде немаше двоумење. Отсекогаш сакав да бидам играч на Челси и кога дојдов овде, бев среќен, беше среќна и мојата фамилија. Го сакам клубот и сакам да играм овде.“

„Кога дојдов овде, си реков дека ќе тренирам напорно и дека ќе го дадам максимумот на теренот, со цел да напредувам. Играв многу натпревари и многу напредував. Сега, имам повеќе искуство во најдобрата лига во светот, за мене, и секоја игра е тешка, па за да играш во Челси потребно е да тренираш напорно и да напредуваш.

 

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...