Wednesday , January 17 2018

Анчелоти ја поздравува одлуката на Челси да го задржи Мурињо

После серијата лоши резултати на Челси, на Мурињо му се закануваше отказ, а медиумите шпекулираа дека неговото место може да го наследи поранешниот тренер Карло Анчелоти.Под водство на Анчелоти освоивме двојна титула, игравме напаѓачки фудбал, постигнавме над 100 голови во една сезона, но Абрамовиќ одлучи да му даде отказ после лошата сезона. Анчелоти беше запрашан дали сака да го води повторно Челси, на што одговори:

„Немам проблем да се вратам во Челси, но Мурињо нема да добие отказ. Одлуката на Челси да го задржи Мурињо е добра.“

Покрај Челси, тој беше поврзуван и со Ливерпул, бидејќи претходно изјави дека сака да се врати во Англија, го сака англискиот фудбал, има сеуште куќа во Лондон, итн.

Мурињо и понатаму останува менаџер на Челси и има целосна поддршка од играчите, навивачите, клубот и сопственикот Абрамовиќ.

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...