Wednesday , January 17 2018

Азпиликуета: Педро е гладен за трофеи

Азпиликуета со пофални зборови за трансферот на Педро од Барселона во Челси, како и за неговите перформанси на последниот натпревар.„Неговото доаѓање ќе ни помогне многу.“ – вели Азпи.

„Го знам Педро многу добро. Ја знам неговата амбиција, тој е гладен да му помогне на тимот и да освојува трофеи. Неговиот прв натпревар за Челси беше одличен.“

„Тренираше само една недела со нас. Го играше првиот натпревар во Премиер Лигата и постигна гол. Јас сум сигурен дека ќе биде уште подобар.“

„Тој го има освоено World Cup, the European Championships и три пати Champions Leagues. Тој го има целото искуство.“

 

 

За Boris

bedrovski@gmail.com'
Ко-основач на македонскиот фан клуб на Челси за Македонија, основач на здружението на македонски поддржувачи ЧЕЛСИ ФЦ, графички дизајнер, веб девелопер.

Поврзани новости

[Најава] Во турнеја по историја

Загревање Доаѓа Божик, распоредот е се погуст. Во овие 7 дена имаме 3 натпревари, од ...