11150610_10153360226192259_21842746146519642_n

Хазард: Секогаш се обидувам да постигнам гол

Со вчерашниот погодок против Јунајтед, Хазард не само што го приближи Челси до титулата, туку се приближи и кон освојување на индивидуалната награда за најдобар играч на годината во Премиер Лигата. Ова беше негов петти погодок на последните седум натпревари. „Оваа победа е многу важна. Секогаш е убаво кога ќе постигнеш гол на Стамфорд Бриџ,

Прочитај повеќе →

Chelsea-Pre-Match-750x360

Стартни 11: Chelsea v Manchester United

Мурињо се одлучи за дефанзивна формација, пуштајќи го во игра и Зоума. Во нападот ќе биде Дрогба, а Реми не е ниту на клупата, најверојатно се работи за повреда.

Chelsea v Tottenham Hotspur - Premier League

Матиќ: Докажавме дека имаме карактер и квалитет

Во пресрет на денешниот натпревар, Немања Матиќ, вели дека тимот е спремен за Јунајтед. Според него, не е важно дали ќе постигнеме гол во првата или последна минута. Само едно е важно – да се победи. „Последните три натпревари беа многу тешки, а ние покажавме дека имаме добар карактер и докажавме дека имаме квалитет.“ „Натпреварот

Прочитај повеќе →

Можни состави за денешниот натпревар

Денес, очекуваме сличен состав како и на секој друг натпревар. На голот го очекуваме да биде Куртоа, во одбраната Кејхил, Тери, Азпиликуета и најверојатно во составот ќе биде и Зоума. Во средниот ред Фабрегас и Матиќ, а во нападот Хазард, Вилијан и Реми. Диего Коста не е достапен за денешниот натпревар поради повреда. Манчестер Јунајтед: De Gea,

Прочитај повеќе →